POŻEGNANIE KS. PROBOSZCZA MARCINA ALEKSEGO
01.09.2018


Data 2018/09/01 22:30:00 | Temat: Pożegnanie

Tu można zobaczyć całe nabożeństwo!

1 września 2018 w czasie nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w I sobotę miesiąca miało miejsce pożegnanie ks. proboszcza Marcina Aleksego, który pełnił posługę proboszczowską przez ponad 13 lat. Było to już 120. nabożeństwo pierwszosobotnie a prawie wszystkim przewodniczył ks. Marcin, który je zainicjował w październiku 2008 roku, po przywiezieniu z Fatimy do parafii oryginalnej, drewnianej figury Matki Bożej.
Tym razem nabożeństwo poprowadzili wspólnie były już Ks. Proboszcz z nowym proboszczem, ks. Piotrem Leśniakiem.
     
Zwieńczeniem nabożeństwa w I sobotę miesiąca jest za każdym razem Eucharystia. Na początku Mszy Św. przedstawiciele Parafian powitali nowego Ks. Proboszcza. Mszę św. koncelebrowali jeszcze ks. Ryszard Piętka, wikariusz parafii pw. św. Pawła Apostoła w Bielsku-Białej oraz ks. Ludwik Aleksy i ks. Tadeusz Deńczyk, emerytowani kapłani diecezji gliwickiej. Ks. Marcin ofiarował Mszę św. w intencji ks. Piotra, zaś ks. Piotr składał Bogu ofiarę uwielbienia we wszystkich darach udzielonych przez Niego w czasie posługi ks. Marcina. Homilię wygłosił ks. Marcin Aleksy, który w nawiązaniu do Ewangelii z dnia zauważył, że prędzej czy później dla każdego przyjdzie czas rozliczenia się przed Bogiem z wykorzystania otrzymanych darów. Ponadto podkreślił, że dla Parafii św. Pawła bilans jest dodatni, bo może coś stracili z odejściem "starego" Proboszcza, to jednak znacznie więcej zyskali w osobie "nowego" Proboszcza.
   
     
     
   
Pod koniec Mszy św. przyszedł też czas na podziękowania i pożegnanie byłego Proboszcza. Słowa wdzięczności przekazali przedstawiciele Parafian i ks. proboszcz Piotr Leśniak. Była to też okazja do przekazania prezentu od Parafian ale przede wszystkim Księgi Pamiątkowej, w której znalazły się podziękowania i świadectwa o działaniu Bożym w czasie posługi ks. Marcina.
     
 
     
A już całkiem na koniec przez gest machania białą chustką (sposób podpatrzony w Fatimie) była okazja pożegnania z Matką Bożą ale też z Parafianami i odchodzącym Ks. Proboszczem.
Zaś przy ucałowaniu relikwii śśw. Hiacynty i Franciszka jeszcze możność wymiany wzajemnego uśmiechu czy ciepłych słów na pożegnanie!
   
     Ten artykuł pochodzi ze strony:
http://www.pawelbielsko.pl